Dobrovolnictví

Pokud máte zájem pomáhat a dostatečné časové možnosti, přijďte mezi nás a staňte se jedním z našich dobrovolníků. Staňte se lektory námi pořádaných kurzů a zájmových kroužků nebo svou činností jakkoli napomáhejte chodu naší organizace! Pokud máte chuť pomoci potřebným, ale nedisponujete dostatkem časových možností, můžete podpořit naši organizaci finančně. Výše příspěvku nebo chcete-li daru je zcela na Vašem uvážení. Pokud Vás možnost dobrovolnictví zaujala, neváhejte nás kontaktovat nebo se přijďte osobně podívat do naší organizace.

Dobrý den

Jsme spolek s názvem Společnost Samanty Smithové.

Naší prioritou je pořádání akcí ve smyslu spojování kultur a bourání mantinelů a předsudků.

Samanta Smithová byla 10 let stará dívka, která se velmi proslavila v USA a která možná v 80 letech zabránila jaderné válce a dala možnost reformním snahám v SSSR, jakožto i konečnému nástupu Gorbačova a tudíž dopomohla tak i k pádu železné opony a totality.


Malá dívka jednoho dne se zeptala své maminky "proč ten nový generální tajemník v SSSR Andropov chce poslat na USA jadernou zbraň"? (V té době totiž SSSR začalo mohutně přezbrojovat) a maminka jí odpověděla "já nevím,napiš mu dopis a zeptej se ho".

A tak malá Samanta napsala dopis Andropovovi a ten jí odepsal a pozval jí do Ruska.

Z toho hlediska, se Samanta stala slavnou osobou, u všech médií světa byla centrem pozornosti, pozvali jí dokonce politici do Bílého domu. SSSR se tak díky Samantě muselo otevřít zahraničním novinářům,muselo se otevřít turistice a nejen to, Samanta vymyslela výměnné pobyty občanů USA a SSSR a dalších států a tím se systém musel dostatečně liberalizovat a nic pak už nestálo v cestě reformistům v čele s Gorbačovem.


Dnes se díváme na sankce směrem k Rusku a směrem od Ruska jako na něco, co se nemusí zcela výlučně týkat obyčejných občanů. Trpí tím firmy, trpí tím občané.

Ale my už nežijeme ve světě studené války, spory velmocí se netýkají ani přátelských vztahů lidí, umělců, kulturních představitelů, sportovců a už vůbec ne podnikatelů a lidí zaměstnaných ve společnostech, které fungují na principu mezinárodního obchodu a spolupráce různých společností, které působí v Rusku i v Evropě, USA a jinde. Na tyto politické spory doplácejí nejen tito podnikatelé a podniky, ale i lidé, kteří jsou v těchto společnostech zaměstnáni.

Proto se naše organizace rozhodla, že bude podporovat společné kulturní a další společenské akce, kde se společně sejdou lidé například z USA, Ruska, ČR, západní Ukrajiny.

Naše snahy půjdou dál a to i na pozitivní přátelské setkání židů a Palestinců, Romů a Čechů a dalších různých skupin, entit a etnik.

Prioritně ovšem nyní chceme dokázat, že přátelství občanů USA a Ruska je možné a reálné a to zcela nezávisle a nezávazně na jakékoliv politice, na jakékoliv vládě, nebo politicích.

Doufáme, že toto úsilí bude pak i oceněno různými politickými představiteli a pomůže v konečném důsledku k překonání krize z obav nové možné studené války. Není to pro nás však dopředu priorita, jen bychom byli rádi, kdybychom pomohli k zlepšení vztahů.


Nabízíme tedy všem spolupráci na projektech setkávání, kulturních akcí, například možných výstav a dalších akcí a to dobrovolníkům, aktivistům, ale i oceníme finanční podporu (i ve formě neziskového grantu, který je možno odečítat z daní) například i od firem, kterým sankce způsobují problémy a mají stejné stanovisko shodné s naším.

s díky

Michal Ulvr
a
Rinat Magsumov

-hlavní organizátoři Společnosti Samanty Smithové

 

 

Kontaktujte nás