O nás

Jsme organizací s dlouholetou tradicí, ale přesto se nebojíme modernizace a nových zážitků. Jak už bylo řečeno, snažíme se být organizací prakticky prospěšnou. S tím nám pomáhají naši sponzoři a dobrovolníci. Našim klientům a návštěvníkům nasloucháme a snažíme se co nejvíce vyhovět jejich individuálním požadavkům. Navštivte naši organizaci, jistě nebudete čas, který u nás strávíte, pokládat za zbytečný.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Naše otázka je základní a to v rámci stupňující se současné krize mezinárodní politiky. Základní hrozbou je nové vytváření studené války.

Nechceme novou studenou válku a protojsme založili tento spolek.

Kdo zastaví toto fanatické běsnění jedněch proti druhým?Jedni politici vyobrazují Rusko jako Hitlerovo Německo, jiní zase USA jako absolutistickou oligokracii vedenou elitními rodinami.

Tím ale nic nevyřešíme, tedy tím, že se budeme pouze napadat a usvěčovat a nevyřešili bychom tím nic,ani kdyby vše byla beze zbytku pravda. Řešení je v diplomacii a snaze se vzájeměovlivňovat a pomáhat si.

Cítí to obyčejní lidé lépe než vysoce postavení politici?

Rozdělujeme se a jsme lépe ovladatelní a je nyní jedno kým vlastně.

Potřebujeme nějakou novou dětskou diplomatku, jako byla 10 let stará Samanta Smithová, která v 80 letech z USA zabránila hrozbě jaderné války, vlastně nastartovala v SSSR perestrojku?

Aby si špičky světa uvědomily, aby se vzpamatovaly a navázaly opět období vyjednávání, vůli po diskuzi, vůli po společném řešení problémů?

Nechápu například, proč OSN dovolí, aby NATO se pletlo do konfliktů států, které nejsou členy NATO, proč to má řešit pakt států, které mohou mít neobjektivně ekonomický zájem?

Proč se neposílí pozice OSN?

 

Proč se nevytvoří společná mezinárodní armáda OSN?

 

Silná Armáda Spojených Národů, která by sama tyto případy řešila?

 

Proč nefunguje OSN lépe?

 

Krize na Ukrajině se také dala řešit jinak, občané východní Ukrajiny se totiž báli vzrůstajícího nacionalismu a hnutí banderovců a proto se začali organizovat jinak a samostatně a nespraví na tom ani fakt, že je sice pravdou, že sledují hlavně Ruské zprávy v televizi a že toho Rusko dostatečně využilo a tyto zprávy zvýraznilo, nicméně západní Ukrajina si na to nahrála sama, protože o faktu vzrůstajícího nacismu na Ukrajinském Majdanu udělalo i západní médium BBC několikrát reportáže..

Rusko mělo celkem jednoduchou pozici na to mediálně zareagovat a východo-ukrajinští občané sledují převážně Ruské TV, to je pravda, přesto na vině Rusko v tom není, vina je ve vzrůstajícím hnutí banderovců a v tom, že se nacionalistické vášně nechali přerůst přes určitou mez, což se východním obyvatelům nelíbilo.

Ale i OSN jasně vidí, že na Ukrajině toto hnutí banderovců začalo doslova řádit, proč nemá OSN pro takové případy vlastní nástroje?

PROČ OSN NECHÁ USA A RUSKO SE DO TOHO VMĚŠOVAT A POSÍLAT TAM Z OBOU STRAN VÝSTROJ A VOJÁKY?

Pak se stává, že se v takových státech rozdělí politici na různé názorové frakce a žádají různé sféry světového vlivu o oficiální, nebo utajenou podporu a pak je to vždy „kdo z koho“, protože proti sobě obrací prostředky této podpory a někdy to jsou i zbraně.

Rusko a ani USA na Ukrajině oficiálně nikomu nepomáhají, ale každý ví, že tam proudí od každého z nich pomoc a tak zde máme druhý Irácko – Íránský konflikt v bledě-modrém.

AKORN, ACORN International i Společnost Samanty Smithové jsou jednoznačně za upevnění pozice OSN, co by světového četníka!

K tomu ale potřebujeme mezinárodní dialog USA, Ruska a všech států různých sfér vlivu a ne vzájemné vytváření sankcí a dalších nediplomatických kroků, nebo zvyšování napětí ve státech jako Ukrajina, Libye a dalších…

Mír k práci, vede k upevnění obchodních vztahů a to je východiskem z krizí, nikoliv válečné doktríny!

Proto vzniká komunita AKORN s vlastní právní subjektivitou, stanovami a členstvím „Institut Samanthy Smithové“: Institut Samanty Smithové (Přátelé ČR)

  • Na dialog je zapotřebí alespoň 2 stran … USA s Ruskem k dialogu náchylné nejsou (vsadili na politiku „ultimát“), jenže občané je k dialogu snad donutí, protože žádná vláda si také sama nemůže dovolit vypadat veřejně tak, že rozhoduje ve jménu svých občanů bez svých občanů… Pokud by se institutu Samanty Smithové podařilo spojit aktivity obyčejných občanů USA a Ruska pro dialog a mír (bez politiků), pak by na to politici i v USA a i v Rusku museli reagovat a zmírnil by se tlak, v minulosti se to podařilo právě Samantě Smithové!
    Zakladatel amerického spolku ACORN Wade Rathke (naše sesterská organizace) mi sdělil, že mají o spolupráci s Institutem Samanty Smithové zájem, je to pro ně dokonce i klíčové, protože se v USA taky občané nemohou soustředit na práci při tomhle všem tlaku a chtějí klid a mír s Ruskem, proto široká škála spolupráce obyčejných občanů z USA by tady byla a víte co by to bylo? Kdyby skrze všechny ty sankce a politické hrozby tady fungovala tahle věc? Asi by to zmírnilo tyto politické propagace a musely by se rázně změnit.. Potřebujeme nyní zajistit ještě ochotu Ruských nezávislých občanů a samozřejmě společenstev, která mají ze sankcí problémy.
    Takto by vše šlo vyřešit diplomaticky i díky tlaku a odhodlání obyčejných lidí bez jediného výstřelu!!!

Staňte se našimi členy, ať už institutu, nebo jiné naší organizace, pomozte nám, pokud souhlasíte s naším názorem!